Zakupy w wyszukiwarce grafik Google

Jak podaje Google w 2016 roku w USA aż 34% zakupów przez internet będzie realizowana za pośrednictwem telefonów komórkowych. Jest to imponujący wskaźnik. W Polsce obecnie wynosi on 18%, jednakże z roku na rok wzrasta (dane z raportu mShopper za 2015 rok).

W związku z tym, że internauci coraz częściej swoją ścieżkę zakupową rozpoczynają w wyszukiwarce, Google postanowiło ułatwić im drogę do szybkiej realizacji zakupów przez telefony komórkowe. Jak bowiem wykazały badania, osoby które chcą dokonać zakupów przez telefony, często szukają produktów po zdjęciach. Do tej pory z tej pozycji nie było możliwości realizacji zamówienia, a niewielu internautów miało na tyle wytrwałości, by szukać w sieci danego produktu ze zdjęcia. Utrudnieniem w tej sytuacji był również mały ekran telefonu. Po przeprowadzonych testach na Użytkownikach wdrożono nową funkcjonalność: opcję zakupów w wyszukiwarce grafik Google. Dużym ułatwieniem dla Użytkowników jest możliwość zobaczenia w grafikach google ceny interesujących ich produktów oraz opcja szybkiego zakupu.

Poniżej przykład zakupów w google dla biżuterii Swarovski:

swarovski v2

 

Jak prognozuje Google, ta forma reklamy znacząco zwiększy potencjał sprzedaży w kanale mobilnym. Na razie opcja dostępna jest dla wybranych Partnerów Google, głównie Agencji Interaktywnych, które współpracują z dużymi markami. Po testach zostanie udostępniona szerszemu gronu odbiorców.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *